جستجو

مشاوره رایگان طراحی سایت

05138466685 درخواست مشاوره
راهنمای کامل طراحی اپلیکیشن حمل و نقل ✅

با توجه به رشد تکنولوژی و آنلاین شدن تمامی خدمات و فعالیت ها افراد برای نیازهای خود به دنبال راه حل های جدید و آسان هستند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه همه افراد جامعه با آن به نوعی درگیر هستند، حمل و نقل است. این صنعت بخش مهم و تاثیرگذاری در جامعه است و بی شک مدیران این کسب و کار برای حفظ و توسعه بیزینس باید خود را با تکنولوژی های روز مثل ساخت اپلیکیشن همراه سازند.

راهنمای کامل طراحی اپلیکیشن حمل و نقل

با توجه به رشد تکنولوژی و آنلاین شدن تمامی خدمات و فعالیت ها افراد برای نیازهای خود به دنبال راه حل های جدید و آسان هستند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه همه افراد جامعه با آن به نوعی درگیر هستند، حمل و نقل است.
این صنعت بخش مهم و تاثیرگذاری در جامعه است و بی شک مدیران این کسب و کار برای حفظ و توسعه بیزینس باید خود را با تکنولوژی های روز مثل ساخت اپلیکیشن همراه سازند.
در عصر مدرن امروزی، صنعت حمل و نقل برای عبور از موانع چالش برانگیز نیاز به نوآوری دارد. دلایل اصلی استفاده از طراحی اپلیکیشن باربری و حمل بار، توانایی داشتن اطلاعات در زمان واقعی در مورد کالاها، وضعیت خودرو و بهره وری کارمندان است. طبق تحقیقات جهانی، پیش بینی شده است که بخش حمل و نقل تا سال 2023 حدود 19 میلیارد دلار رشد می‌کند. این برآورد نشانه روشنی از رشد نمایی این صنعت در سراسر جهان است. شرکت‌هایی که از برنامه های تلفن همراه استفاده می‌کنند می‌توانند آینده صنعت حمل و نقل را شکل دهند. روش‌های زیادی وجود دارد که صنعت باربری می‌تواند با استفاده ازاپلیکیشن‌های موبایل به سود حداکثری برسد

نحوه راه اندازی اپلیکیشن حمل و نقل

آیا قصد دارید یک اپلیکیشن حمل و نقل برای تجارت لجستیک خود بسازید؟
آیا می خواهید خدمات حمل و نقل و تدارکات بدون دردسر را به مشتریان خود ارائه دهید؟
آیا همیشه تمایل دارید ناوگان و رانندگان خود را ردیابی کنید؟
اگر پاسخ شما به تمامی سوالات مثبت است، پس شما در صفحه درستی هستید. این مقاله به صورت مفصل در مورد طراحی و توسعه برنامه حمل و نقل شما را راهنمایی می کند . 
کسب و کار لجستیک همیشه چالش هایی مثل ردیابی رانندگان، برقراری تماس سریع با راننده، بررسی موجودی انبار و... داشته است.
در حال حاضر، یک برنامه موبایل حمل و نقل و تدارکات می تواند معجزه کند و به یک راه حل برای همه مشکلات مربوط به  حمل و نقل تبدیل شود. همچنین، با کمک این اپلیکیشن  نیاز به کاغذبازی و مداخله دستی کمتری وجود خواهد داشت. علاوه بر این، مسئله اثبات تحویل به طور خودکار حل خواهد شد.

مراحل ایجاد یک اپلیکیشن حمل و نقل چیست؟

برای طراحی اپلیکیشن حمل و نقل حتما نیاز است از 5 مرحله زیر پیروی کنید

هدف خود را مشخص کنید هدف خود را مشخص کنید

اول از همه، مهم است که بدانید به چه دلیل و هدفی می خواهید یک برنامه حمل و نقل بسازید. دو راه برای فکر کردن و ساختن یک اپلیکیشن وجود دارد.

✅ برای تجارت حمل و نقل شخصی خود قصد دارید این برنامه را بسازید به عنوان مثال، برنامه به صورت اختصاصی فقط برای ردیابی ناوگان، راننده، و اجازه دادن به مشتریان خاص برای ردیابی محموله خود باشد.
✅ برای فروش محصول به عنوان خدمات (SaaS) به سایر تدارکات و کسب درآمد از برنامه.

مخاطب هدف خود را درک کنید مخاطب هدف خود را درک کنید

در اینجا، به عنوان یک صاحب تجارت حمل و نقل، باید درک کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟  بدون داشتن ایده مناسب، تلاش ها و پول سرمایه گذاری شده در توسعه نرم افزار مدیریت ناوگان ارزشی نخواهد داشت.
از سوی دیگر، به عنوان یک کارآفرین، مخاطبان هدف شما تنها شرکت های لجستیک و حمل و نقل نخواهند بود. آنها کسانی هستند که باید با فهرست کردن ویژگی هایی که می توانند آنها را جذب کرد تا مشتری بالقوه شما شوند، آنها را درک کنید.

لیست پایین ویژگی ها لیست پایین ویژگی ها

سیستم مدیریت لجستیک از چندین ویژگی تشکیل شده است که می توان آنها را در سه پنل مختلف طبقه بندی کرد:

✅ پنل مدیریت (مدیریت ناوگان، راننده، موجودی، سفارش و پرداخت)
✅ پنل مشتریان (ناوگان رزرو، پیگیری سفارشات و غیره)
✅ پنل درایور (تأیید جزئیات سفارش، ناوبری و غیره)

یکپارچه سازی فناوری یکپارچه سازی فناوری

ساخت یک اپلیکیشن موبایل نیاز به کلابینگ از فن آوری های مختلف دارد که به نیازهای خاص برنامه های موبایل توجه می کند. این شامل

✅ سیستم عامل: اندروید، iOS، ویندوز
✅ انواع اپلیکیشن ها: بومی، ترکیبی، وب
✅ پرداخت ها: کارت اعتباری، کیف پول و نقدی
✅ پایگاه داده: MongoDB، SQL
✅ فضای ذخیره سازی ابری: AWS یا Google Cloud
✅ تجزیه و تحلیل زمان واقعی: Hadoop

یافتن شرکت یا شخص فنی یافتن شرکت یا شخص فنی

آخرین مرحله اما نه کم اهمیت ترین یافتن شرکت یا شخص متخصص است، شما باید به دنبال یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل باشید که قابل اعتماد و به همان اندازه مسئولیت پذیر باشد. همچنین، باید به دنبال این باشید که این شرکت چند سال تجربه دارد و چه تعداد اپلیکیشن موبایل حمل و نقل توسط این شرکت توسعه داده شده است.
یکی دیگر از راه‌های ساخت اپلیکیشن‌های لجستیک، استخدام یک توسعه‌دهنده مستقل است، اما این روش احتمالاً به بودجه شما ضربه می‌زند و همچنین زمان‌بر است. علاوه بر این، استخدام یک توسعه دهنده کافی نیست، شما همچنین باید به دنبال یک طراح و افراد دیگری باشید که بر برنامه های حمل و نقل ساختمان تسلط دارند.

ویژگی های اپلیکیشن حمل و نقل

صنعت لجستیک عمدتا با دو گروه یعنی مشتریان و رانندگان سروکار دارد و هر دو اپلیکیشن های مجزا و مخصوص به خود را دارند. تمامی فعالیت ها و فرآیند حمل و نقل مثل مدیریت ناوگان، مدیریت امور مالی، رهگیری لحظه ای و ... توسط پنل مدیریت کنترل می شود. در ادامه بخش های مختلف و مهم پنل را به شما معرفی می کنیم.

✅ داشبورد

اولین صفحه در پنل مدیریت ناوگان داشبور است ، در این صفحه اطلاعات کلی و مهم سیستم برای شما قابل مشاهده است، همچنین برای راحتی اپراتور امکان ویرایش سریع اطلاعات در این بخش وجود دارد؛ برای مثال اپراتور می تواند درخواست های سفر را در کمترین زمان در داشبور ثبت کند.

✅ مدیریت رانندگان

مدیریت ناوگان یکی از ویژگی های حیاتی توسعه اپلیکیشن حمل و نقل است. این قابلیت به ادمین اجازه می دهد تا مکان واقعی ناوگان خود را ببیند همچنین به صورت کاملا اتوماتیک کوتاهترین مسیر ممکن را به رانندگان نمایش می دهد.

✅ رهگیری موقعیت مکانی

حمل و نقل و فناوری GPS به طور موازی کار می کنند، وجود ویژگی GPS در برنامه های حمل و نقل ضروری می باشد. این ویژگی می تواند با نشان دادن مسیرهای احتمالی و همچنین داده های ترافیکی به رانندگان کمک کند و مهمتر از همه، به ناوبری، ردیابی، نظارت و مدیریت حرکات ناوگان کمک می کند.

✅ مدیریت رانندگان

یکی از بخش های مهم تجارت لجستیک مدیریت رانندگان است، در پنل مدیریت اپراتور می تواند اطلاعات رانندگان را ورود اطلاعات نماید و از این بخش برای بایگانی اطلاعات استفاده کند این اطلاعات شامل موارد زیر است:

✔️ نام و نام خانوادگی
✔️ شماره تلفن
✔️ آدرس
✔️ تصویر کارت ملی و گواهینامه
✔️ اطلاعات وسیله نقلیه

این اطلاعات داده های اولیه هستند که توسط اپراتور یا ادمین جمع آوری می شود همچنین سایر اطلاعات مثل کمسیون، سابقه سفرها و .. همگی در این قسمت قابل مشاهده و ویرایش است.

✅ چت آنلاین

ادمین ها کسانی هستند که دائماً با رانندگان و مشتریان خود در تماس خواهند بود و توسعه یک برنامه بدون قابلیت چت بی فایده خواهد بود. اگر مشتری یا راننده مشکلی داشته باشد، ویژگی چت  به آسانی مشکلات را برای آنها حل می کند.

✅ مدیریت امور مالی

کسب و کار لجستیک هزینه های زیادی خواهد داشت و مدیریت تمام تراکنش ها حیاتی می باشد. ادمین ها در قبال تایید و رد هزینه های راننده، مالیات ، هزینه سوخت و ... پاسخگو هستند. تمامی حقوق مربوط به مدیریت درآمد و هزینه متعلق به ادمین ها می باشد. همچنین، برنامه تدارکات را می توان با فناوری هوش مصنوعی برای بهبود و خودکارسازی تجزیه و تحلیل حسابداری ادغام کرد. این به درک نسبت سود/زیان پس از ارزیابی پارامترهای مختلف کمک می کند.

✅ Push Notifications

پوش نوتیفیکیشن راهی برای جذب و حفظ مشتریان است، همچنین یکی از مزیت های اپلیکیشن حمل و نقل محسوب می شود. مشتریان می‌توانند به‌روزرسانی‌های منظم سفارشات، اطلاعات راننده، فاکتور و وضعیت تحویل را به صورت نوتیفیکیشن دریافت کنند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد طراحی پلتفرم حمل و نقل و دریافت مشاوره رایگان ، اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

درخواست مشاوره     تماس تلفنی

divider
divider

محصولات مرتبط

⬅️ ساخت نرم افزار پیک موتوری ✒️ نرم افزار جامع پیک موتوری مناسب برای ارسال بسته های درون شهری ✒️ امکان ارائه همزمان پیک موتوری، وانت تلفنی و تاکسی اینترنتی در یک اپلیکیشن ✒️ قابل ارائه در سه نسخه اندروید، IOS، وب اپلیکیشن ✒️ قابلیت سفارشی سازی و تحویل سریع ✒️ یکسال پشتیبانی رایگان ✒️ هزینه مناسب ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
⚜️ شرکت پیشگامان ، پیشرو در ارائه اپلیکیشن های خدمات شهری : ✒️ اپلیکیشن تاکسی آنلاین با قابلیت های خاص و منحصر به فرد ✒️ با چندین نمونه کار ارائه شده ✒️ دارای نسخه اندروید ، IOS و وب اپلیکیشن ✒️ قابلیت درخواست سرویس از طریق اپلیکیشن , وب سایت و تماس تلفنی . ✒️ تعریف خدمات شرکتی و سازمانی ✒️ پرداخت هزینه سفر از طریق کیف پول و درگاه بانکی . ✒️ امکان ارائه پیک موتوری، وانت تلفنی و تاکسی اینترنتی در یک اپلیکیشن ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
☰ طراحی اپلیکیشن حمل و نقل ✒️ مدیریت ساده و آسان سیستم ✒️ ثبت جزئیات بار و مقصد توسط سفارش دهنده ✒️ تعریف انواع روش های پرداخت ✒️ تعریف پارامترهای مختلف بار مانند درخواست کارگر، ثبت طبقات، بار سنگین و ... ✒️ دریافت امضا الکترونیکی از تحویل گیرنده ✒️ ساخت در بستر اندروید، IOS و وب اپلیکیشن ✒️ امکان ارائه اپ جامع (تاکسی آنلاین، پیک موتوری، حمل بار، حمل خودرو) ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه

ثبت نظر