جستجو

مشاوره رایگان طراحی سایت

05138466685 درخواست مشاوره
بهینه سازی مسیر چیست و چگونه کار می کند؟

اگر در حال حمل و نقل و تحویل کالا هستید، احتمالاً مزایای بهینه سازی مسیر را شنیده اید. در نگاه اول، بهینه‌سازی مسیر مانند یافتن سریع‌ترین مسیر برای رساندن شما از یک مکان به مکان دیگر به نظر می‌رسد، اما چیزهای بیشتری در این زمینه انجام می‌شود.

بهینه سازی مسیر چیست و چگونه کار می کند؟

تجارت الکترونیک نحوه حمل‌ونقل بسته‌ها و تحویل آن‌ها را به مشتریان تغییر داده است تحویل زمان بندی شده یکی از اصطلاحات جدید دنیای لجستیک محسوب می‌شود که در بهبود صنعت تدارکات نقش چشم‌گیری دارد، یکی از معضلات اصلی تحویل کالا هزینه های سرسام آور حمل و نقل برای کسب و کارها است طبق آمار هزینه های حمل و نقل تجاری در سال گذشته 21.7 درصد افزایش یافته است.

بی شک یکی از روش های کم کردن هزینه تحویل کالا، بهینه سازی مسیر است در این مقاله به مدیریت مسیر می پردازیم.
اما این بهبود گسترده در سرعت تحویل کالا، در کنار استانداردهای بالای زنجیره تأمین به دلیل بالا رفتن انتظارات مشتریان از کسب‌وکارها ایجاد شده است. به لطف پیشرفت تکنولوژی و رونق تجارت الکترونیک، صنعت ارسال و تحویل کالا نیز رشد زیادی را تجربه کرد. تحویل زمان بندی شده یکی از نتایج برجسته این صنعت است که مورد توجه مشاغل زیادی قرار گرفته است.

چگونه مسیر توزیع و ارسال کالا را بهینه سازی کنیم؟

مدیریت مسیر چیست؟
مدیریت مسیر عملی است که عملیات تحویل شما را تا حد امکان کارآمد می کند. این روش شامل استفاده از نرم افزار بهینه سازی مسیر برای اطمینان از اجرای ساده کارها در سطح خیابان است.
هدف مدیریت مسیر به حداقل رساندن مسافت پیموده شده سفر و هزینه سوخت با بهینه سازی مسیرها برای رانندگان است. این فرآیند به بهبود کارایی کلی برای شرکت‌های حمل و نقل یا هر تجارتی که از رانندگان، ناوگان یا پیک‌ها استفاده می‌کند، کمک می‌کند

5 دلیل برای بهینه سازی مسیر

✅برنامه ریزی تحویل سفارشات بیش از حد طولانی می شود
اگر زمان زیادی را صرف برنامه ریزی و ارسال مرسولات می کنید، این نشانه واضحی است که باید از نرم افزار بهینه سازی مسیر را در کسب و کار خود استفاده کنید.
نرم افزار مدیریت ناوگان پیشگامان می تواند کل فرآیند برنامه ریزی مسیر را خودکار کند و به شما زمان بیشتری برای رشد کسب و کارتان بدهد.

✅ فرستادن اعلان های نادرست به مشتریان
اگر از یک نرم افزار برای برنامه ریزی مسیر چند توقفه استفاده نکنید، نمی‌توانید اعلان‌های تحویل دیرهنگام یا از دست رفته را در زمان واقعی به مشتریان خود ارسال کنید. این اعلان ها برای پایین نگه داشتن شکایات و رضایت مشتریان شما حیاتی هستند.

✅ مشتریان از وضعیت تحویل شکایت دارند
بهینه سازی مسیر می تواند هر یک از مشتریان شما را در مورد وضعیت سفارشات و تحویل آنها در زمان واقعی به روز نگهدارد.
اگر نرم‌افزار مناسبی ندارید، این کار خسته‌کننده به شما و رانندگانتان واگذار می‌شود و زمان گرانبهایی را برای شما به همراه خواهد داشت که در غیر این صورت می‌توانید برای انجام کارهای سازنده‌تر صرف کنید

✅ سوخت و دستمزد راننده نامشخص
بهینه سازی مسیر می تواند به شما در کاهش هزینه های سوخت کمک کند زیرا رانندگان شما زمان کمتری را در جاده می گذرانند.
علاوه بر این، می تواند به شما در تعیین دستمزد صحیح راننده کمک کند، بنابراین به کسی کمتر یا بیش از حد پرداخت نمی کنید. این به ویژه اگر صدها راننده برای شما کار می کنند مفید است.

✅ انتشار کربن از وسایل نقلیه شما را آزار می دهد
برنامه ریزی مسیر خودکار همچنین می تواند به طور موثری انتشار کربن را کاهش دهد. اگر رانندگان شما فقط بهترین و کارآمدترین مسیر را انتخاب کنند، مصرف سوخت را کاهش داده و ردپای کربن شرکت خود را کاهش خواهید داد.

مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  کاهش هزینه های سوخت
  یکی از مزایای نرم افزار بهینه سازی مسیر صرفه جویی در زمان است، این نرم افزار به شما امکان می دهد کارآمدترین مسیرها را فوراً برنامه ریزی کنید. این بدان معناست که رانندگان زمان کمتری را در جاده صرف می کنند و پول کمتری را برای سوخت خرج می نمایند. در واقع، یک مسیر تحویل بهینه می تواند 20 تا 40 درصد در مصرف سوخت و زمان رانندگی شما صرفه جویی کند.

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  مسیرهای پیچیده چند توقفه را برنامه ریزی کنید
  برخلاف روش های سنتی، نرم افزار بهینه سازی مسیر به شما کمک می کند بدون توجه به تعداد توقف هایی که باید انجام دهید، فورا و به طور خودکار مسیرهای سفر بهینه سازی شده را ایجاد کنید. این کار را در حالی انجام می دهد که متغیرهایی مانند ظرفیت وسیله نقلیه، رانندگان موجود در ساعات مشخص و زمان تحویل متفاوتی را که به مشتریان وعده داده اید در نظر می گیرد.

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  افزایش تعداد تحویل
  نرم افزار مدیریت مسیر به شما کمک می کند تحویل مرسولات را در زمان بندی دقیق برنامه ریزی کنید و از اشتباهات رایج جلوگیری نمایید. تمامی این فرآیند به صورت خودکار و از پنل مدیریت قابل نظارت و ویرایش است.

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  رضایت مشتریان
  مشتریان سرمایه اصلی کسب‌وکارها هستند. بنابراین هر تجارتی که بخواهد رشد پیدا کند، باید راهی برای جلب رضایت مشتری خود بیابد و در آن مسیر قدم بردارد. تحویل تنها در عرض چند ساعت می‌تواند بهترین گزینه برای جلب توجه مشتری و کسب رضایت‌مندی او باشد. زیرا مصرف‌کنندگان امروز به همان اندازه که به کیفیت کالا و خدمات پس از فروش اهمیت می‌دهند، برای حمل درست و سریع کالا هم ارزش قائل هستند.

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  رضایت رانندگان
  قطعا رانندگان شما مسیرهای بهینه شده را دوست خواهند داشت زیرا نیازی به نگرانی در مورد گیر افتادن در ترافیک یا دیر کار کردن برای اتمام مسیر خود نخواهند داشت. به علاوه، استفاده از یک برنامه مدیریت مسیر نیازی به آموزش خاصی ندارد و رانندگان می توانند بلافاصله از آن در تلفن های هوشمند خود استفاده کنند. و وقتی رانندگان راضی تر باشند، گردش مالی بیشتری خواهید داشت.

 • مزایای نرم افزار مدیریت مسیر

  اعتماد سازی
  بهینه سازی مسیر تحویل کالا یک شیوه فوق‌العاده برای جلب اعتماد مشتریان است. وقتی شما به آنچه می‌گویید، عمل می‌کنید و زمان انتظار مشتری را برای دریافت سفارش کاهش می‌دهید، اعتماد او را جلب خواهید کرد. این جلب اعتماد می‌تواند نقطه‌ای برای رشد برند شما محسوب شود.

چالش های مدیریت مسیر

مدیریت مسیر آسان نیست، مهم نیست شرکت و عملیات تحویل شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، عوامل زیادی دخیل هستند که در معرض تغییرات روزانه و ساعتی هستند. در اینجا چند مورد از بزرگترین چالش ها را بررسی می کنیم.

متغیرهای مسیریابی چندگانه

اگر مسیرهای خود را به صورت دستی برنامه‌ریزی کنید، اطلاعات زیادی را باید در نظر بگیرید مثل رانندگان فعال، مناطق مختلف، ظرفیت‌های وسیله نقلیه و زمان تحویل و هر چه تعداد توقف در این مسیرها بیشتر باشد، پیچیدگی آنها بیشتر می شود.
برنامه ریزی دستی مسیرها، زمان بر است و می تواند با رشد شرکت شما غیرقابل کنترل شود. نرم افزار مدیریت مسیر این چالش را با انجام تمام کارهای طاقت فرسا برای شما و ایجاد بهترین مسیرهای ممکن بدون در نظر گرفتن تعداد توقف ها یا تعداد وسایل نقلیه ناوگان شما به صورت لحظه ای حل می کند.

سیستم ها و فرآیندهایی که فاقد چابکی هستند

یکی دیگر از چالش‌های برنامه‌ریزی مسیر به صورت دستی، ناتوانی در چرخش سریع در زمان وقوع غیرمنتظره است مانند شرایط نامناسب جاده یا هشدار مربوط به آب و هوا.
نرم افزار مناسب می تواند به تیم شما کمک کند تا در صورت لزوم با تنظیم خودکار مسیرها و به روز رسانی دستورالعمل های تحویل، به تغییرات در زمان واقعی پاسخ دهد. 

ویژگی‌های نرم افزاز پیشگامان برای مدیریت ناوگان

ردیابی ناوگان
ردیابی ناوگان
مسیریابی هوشمند
مسیریابی هوشمند
اطلاع رسانی به مشتری
اطلاع رسانی به مشتری
مدیریت امور مالی
مدیریت امور مالی
تنظیم سطوح دسترسی
تنظیم سطوح دسترسی
امضای الکترونیک
امضای الکترونیک
داشبورد نظارت بر عملیات
داشبورد نظارت بر عملیات
گزارش دهی هوشمند
گزارش دهی هوشمند

مجوزهای شرکت پیشگامان دامنه فناوری

نظام صنفی رایانه

نظام صنفی رایانه

کد عضویت 51010258 در نظام صنفی رایانه خراسان رضوی

انجمن انفورماتیک

انجمن انفورماتیک ایران

اعضاء حقوقی فعال در حوزه خدمات اینترنت، درگاه و میزبانی

وزارت کشور

صلاحیت خدمات انفورماتیک

رتبه 4 در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارشی

شرکت خلاق

گواهی شرکت خلاق

عضو شرکت های خلاق در زمینه ساخت نرم افزارهای خدمات شهری

زیرساخت و زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در اپلیکیشن ها

زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
زیرساخت و زبان های برنامه نویسی
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن موبایل

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد طراحی پلتفرم حمل و نقل و دریافت مشاوره رایگان ، اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

درخواست مشاوره     تماس تلفنی

divider
divider

محصولات مرتبط

⬅️ ساخت نرم افزار پیک موتوری ✒️ نرم افزار جامع پیک موتوری مناسب برای ارسال بسته های درون شهری ✒️ امکان ارائه همزمان پیک موتوری، وانت تلفنی و تاکسی اینترنتی در یک اپلیکیشن ✒️ قابل ارائه در سه نسخه اندروید، IOS، وب اپلیکیشن ✒️ قابلیت سفارشی سازی و تحویل سریع ✒️ یکسال پشتیبانی رایگان ✒️ هزینه مناسب ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
☰ طراحی اپلیکیشن حمل و نقل ✒️ مدیریت ساده و آسان سیستم ✒️ ثبت جزئیات بار و مقصد توسط سفارش دهنده ✒️ تعریف انواع روش های پرداخت ✒️ تعریف پارامترهای مختلف بار مانند درخواست کارگر، ثبت طبقات، بار سنگین و ... ✒️ دریافت امضا الکترونیکی از تحویل گیرنده ✒️ ساخت در بستر اندروید، IOS و وب اپلیکیشن ✒️ امکان ارائه اپ جامع (تاکسی آنلاین، پیک موتوری، حمل بار، حمل خودرو) ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
✒️ مدیریت ساده و آسان سیستم ✒️ ثبت جزئیات بار و مقصد توسط سفارش دهنده ✒️ تعریف انواع روش های پرداخت ✒️ تعریف پارامترهای مختلف بار مانند درخواست کارگر، ثبت طبقات، بار سنگین و ... ✒️ دریافت امضا الکترونیکی از تحویل گیرنده ✒️ ساخت در بستر اندروید، IOS و وب اپلیکیشن ✒️ امکان ارائه اپ جامع (تاکسی آنلاین، پیک موتوری، حمل بار، حمل خودرو)
ادامه

ثبت نظر